Ako sa vyhnúť vysokým bankovým poplatkom a poslať peniaze rýchlo a jednoducho s TransferWise.

Posielanie peňazí zo zahraničia domov a naopak môže prísť s poplatkami na skutočne veľa peňazí. Preto, TransferWise našiel pre ľudí cestu posielania peňazí pri živom výmennom kurze, pomocou tzv. Peer-to-peer metódy.

To viedlo, k ľahko použiteľnej službe prevodu peňazí online, alebo pomocou mobilnej aplikácie, kde sú poplatky uvedené dopredu, čím sa náklady za prevod peňazí znížia až o osemkrát v porovnaní s bankami.

TransferWise medzinárodný prevod peňazí

Život v Austrálii - TransferWise

TransferWise je online služba prevodu peňazí a mobilná aplikácia, ktorá využíva technológiu Peer-To-Peer na obchádzanie bankových poplatkov a ďalších nákladov spojených s prevodom peňazí.

Pri prevode peňazí zo zahraničia domov a naopak pomocou TransferWise môžeš ušetriť až 90% z poplatkov, ktoré ti bude tvoja banka účtovať.

Ako funguje Peer-to-Peer technológia?

Táto metóda spája ľudí, ktorí chcú poslať a prijať rovnakú menu. Napríklad, ak ty chceš poslať austrálske doláre domov a zmeniť ich na eurá, TransferWise nájde ľudí, ktorí chcú zmeniť rovnakú menu, ale opačným smerom. Čiže, nemusíš platiť poplatok za zmenu kurzu, keďže jednotlivé meny ostávajú na rovnakom území.

Koľko stojí posielanie peňazí pomocou TransferWise?

TransferWise si účtuje poplatok 0.7% do sumy AUD$10,000 a 0.5% za vyššie sumy. Okrem používania mid-market exchange rate (tzv. stredný kurz), spoločnosť TransferWise neťahá ľudí za nos a neskrýva žiadne iné poplatky. Namiesto toho, sa poplatok za služby zobrazí hneď na začiatku. Pri prevode menších čiastok, ti bude účtovaný rovný poplatok (napr. pri posielaní 200eur tvoj poplatok bude 1euro), ale ak tvoj prevod prekročí určitú hranicu, bude ti účtovaný poplatok vo výške 0,5%. z výšky prevodu.

Pozri si video ako TransferWise presne funguje:

TransferWise zahraničné výmenné kurzy

TransferWise používa pri prevode peňazí medzi krajinami tzv. „skutočný“ stredný kurz (mid-market exchange rate). Tento stredný kurz je rovnovážny kurz medzi ponukou a dopytom na medzinárodnom menovom trhu. Tento kurz, sa neustále pohybuje hore a dole. Nájdeš ho pri vyhľadávaní výmenných kurzov na stránke Google, či iných webových stránkach, nie v kurze, ktorý ti ponúkne banka.

TransferWise ponúka záruku najlepšej ceny pre všetkých zákazníkov a sľubuje, že vyrovná hociktoré iné lepšie sadzby nájdené inde. Prevody sa vykonávajú prostredníctvom peer-to-peer metódy a tým zákazník nikdy nie je upnutý len na určitý kurz.

Minimálna suma prevodu a dostupné krajiny

Minimálna suma, ktorú môžeš poslať je jednotka z meny, z ktorej posielaš. Napr. 1euro

TransferWise momentálne nepodporuje úplne všetky meny sveta.

Podporované meny – AED, AUD, BDT, BGN, BRL, CAD, CHF, CNY, COP, CZK, DKK, EUR, GBP, GEL, HKD, HUF, IDR, INR, JPY, KRW, LKR, MAD, MXN, MYR, NOK, NZD, PHP, PKR, PLN, RON, RUB, SEK, SGD, THB, TRY, UAH, USD, ZAR

Registrácia a prevod peňazí

Registrácia je nenáročná a rýchla, či už cez PC, alebo mobilnú aplikáciu. Celkový proces prevodu peňazí je veľmi jednoduchý. Jediné čo musíš urobiť je, vybrať si požadovanú sumu ktorú chceš poslať, komu a či chceš platbu poslať cez debetnú kartu alebo bankovým prevodom. Potom si vyplníš svoje detaily a vložíš peniaze.

Klikni tu pre registráciu na TransferWise.

Hneď ako toto všetko budeš mať hotové, TransferWise prekonvertuje tvoj vklad na tebou požadovanú menu podľa stredného kurzu. Peniaze sú potom vyplatené príjemcovi v nominovanej mene. Celý proces trvá jeden až štyri pracovné dni.

Prečo by si si mal vybrať TransferWise?

TransferWise ponúka lacný a cenovo najvýhodnejší spôsob posielania peňazí zo zahraničia domov a naopak. Namiesto vysokých poplatkov účtovaných v bankách, ktoré niekedy môžu presahovať až 5% z posielanej sumy, ti TransferWise ponúka buď fixný poplatok (pri malých sumách), alebo 0,5% poplatok pri vyšších sumách. Jednotlivé poplatky ti budú vysvetlené hneď na začiatku, takže nebudeš mať žiadne nežiadúce prekvapenia.

Použitím stredného výmenného kurzu ti Transferwise zaručuje naozaj dobré ceny. Je to rýchle, jednoduché posielanie peňazí a celkový prevod je navrhnutý tak, aby bol čo najefektívnejší.

Čo sú pre a proti pri posielaní peňazí zo zahraničia pomocou TransferWise?

Plusy

Minimálne poplatky
Výmenný kurz – „skutočný“ stredový kurz
Jednoduchosť prevodu

Mínusy

Nie všetky meny sú podporované.

Stále zvažuješ či máš využiť TransferWise alebo poslať peniaze cez banku? Osobne som TransferWise využil niekoľko krát a túto službu môžem naozaj len odporúčať. Veď vyskúšaj sám aké kurzy ti pri prevode peňazí poskytnú na ich webe. Klikaj tu.

Verím, že Ti tento článok dal informácie, ktoré si hľadal. Ak sa ti článok páčil, nezabudni ho zdielať s kamošmi na sociálnych sietiach.