Nie len kvôli váhovým limitom v lietadle, ale aj kvôli prísnym podmienkam pri vstupe do Austrálie, odporúčam nebrať si tieto veci:

1. Potraviny – dovoz hocijakých potravín je obmedzený, čiže ak ti mamka nabalila fašírky, chlieb s rezňom či hocičo iné na cestu, určite to zjedz ešte pred príchodom na letisko v Austrálii. Ak máš so sebou nejaké keksíky a iné maškrty, ktoré sú v originálnom balení, je to fajn.

Nesmieš mať žiadne mäsové výrobky, ryby, ovocie či zeleninu.

2. Alkohol – samozrejme, že doniesť si môžeš nejakú tú domácu pálenočku, ale nie viacej ako 2250ml a mala by byť v originálnom balení s kolkom.

3. Cigarety – max. 25ks cigariet, alebo max. 25 gramov tabaku.

4. Lieky vo veľkom množstve– ak ale musíš užívať nejaké pravidelne, je lepšie si so sebou doniesť potvrdenie od lekára o ich užívaní.

5. Steroidy

6. Petardy a iné výbušné hračky

7. Zbrane

8. Nože, meče – dokonca aj malá „rybička“ v batožine, ti dokáže znepríjemniť vstup do tejto krajiny.

8. Laserové perá

10. Drogéria vo veľkom množstve – na začiatok si určite toho veľa neťahaj, mnoho vecí sa tu dá kúpiť sa približne rovnakú cenu ako u nás, keď nie lacnejšie.

11. Slovníky – mám na mysli tie klasické kniho-slovníky, rozumnejšie je si stiahnuť aplikáciu (Google translator, alebo niečo podobné) do tvojho smartfónu.

12. Výrobky z dreva

13. Rastliny, alebo tradičné bylinky od babičky

14. Orechy, semiačka a pod.

15. Zvieratká

16. Viacej ako $10 000 v hotovosti

Ak netušíš, či danú vec si môžeš/nemôžeš doviezť do Austrálie, pozri si preistotu ich oficiálnu webovú stránku, alebo mi napíš.

Verím, že Ti tento článok dal informácie, ktoré si hľadal. Ak sa ti článok páčil, nezabudni ho zdielať s kamošmi na sociálnych sietiach.