Ak si sa rozhodol pre zmenu vo svojom živote, Austrália je úžasné miesto pre tento krok. Má v sebe to správne čaro, ktoré vytvára z tejto krajiny jedno z najkrajších miest na svete, nielen na dovolenku, ale aj život v nej.

Takmer celý rok krásne počasie

Si už otrávený tým chladným počasím a snehom v Európe? Ak áno, začni si pomaličky baliť kufor, vybav potrebné papiere a šup ho na lietadlo do Austrálie. Jedno z veľkých plusov tejto krajiny je práve teplé počasie skoro celý rok. Krajina je síce tak obrovská, že tu nájdeš aj miesta, ktoré sú chladnejšie v niektorých mesiacoch, avšak stále nie tak chladné ako u nás doma.

Veľmi príjemní a priateľskí ľudia

Austrálčania patria medzi jedných z najpriateľskejších ľudí na svete. Sú milí, vtipní, veľmi pozitívny ľudia, ktorí ti radi pomôžu a bez problémov sa s tebou porozprávajú o hocičom.

Nádherná fauna a flóra

Austrálska fauna a flóra je jednou z najväčších pých tejto krajiny. A môžu byť na ňu právom pyšný! Nájdeš tu naozaj všetko krásne, nezvyčajné a Austráliou výnimočné, či sa to už týka zvierat, alebo rôznych stromov a kvetov.

Nádherné pláže

Je naozaj veľmi ťažké nájsť niekde inde na svete tak krásne pláže aké má Austrália. Ako najväčší ostrov na svete Austrália má cez 10 000 pláži. Väčšina z nich je prirodzená a nedotknutá v chránených národných parkoch s krásnym bielym, alebo zlatým pieskom a s nádhernou čistou vodou. A kdekoľvek bývaš, stále to budeš mať blízko na pláž.

Šport

Veľké percento Austrálčanov hlavne vo veľkých mestách sa venuje nejakému športu, takže je naozaj ľahké zostať fit v Austrálii. Behanie, plávanie a cyklistika sú v mestách najpopulárnejšie, pretože vďaka teplému podnebiu ich môžu ľudia vykonávať aj počas zimného obdobia.

Dobré školy

Krajina má veľmi kvalitný vzdelávací systém. Nezáleží či sa sem chystáš len na kurz angličtiny, alebo na niektorý zo vzdelávacích kurzov na college, všetko je na vysokej úrovni. Austrálske vysoké školy a univerzity patria medzi jedny z najlepších vo svete.

Pohodový životný štýl

Život v Austrálii sa so životom u nás len ťažko porovnáva. Ľudia tu žijú oveľa pohodovejšie, bez stresu, bez strachu zo straty zamestnania a hlavne bez všetkých tých starostí, aké máme my doma.
Ráno pred prácou si proste pekne skočia na raňajky a kávičku, po práci sa zase idú trocha povyhrievať na pláž a cez víkendy buď vybehnú na výlet, alebo si v kruhu kamošov/rodiny robia barbeque. Proste čistá pohodička.

Skvelý seafood

Keďže celú krajinu obklopuje dookola oceán, nie je sa čomu čudovať, že tu je naozaj výborný seafood (morské plody). Krevety sú veľké a veľmi chutné, kalamáre mäkké a šťavnaté a barramundi čerstvé.

Bezpečná a politicky stabilná krajina

Politická stabilita nie je v Austrálii žiaden problém. Je pravdou, že sem tam sa vyskytnú nejaké nezrovnalosti a boje medzi politikmi, ale Austrália je vo všeobecnosti veľmi bezpečnou a politicky stabilnou krajinou.

Úžasná prírodná scenéria

Austrália je rajom pre ľudí, ktorí milujú prírodu. Nájdeš tu naozaj všetko od nádherných pláži, zachovaných národných parkov, až po dažďové pralesy. Je tu toho nesmierne veľa čo môžeš vidieť a robiť, či máš rád kempovanie, lyžovanie, alebo sa chceš naučiť surfovať, či si dať nejaký dobrý track niekde v horách, alebo si len tak vyskúšať nejakú novú aktivitu, ktorú si nikdy predtým neskúšal.

Športové podujatia

Austrálske mestá sú hostiteľmi mnohých športových podujatí počas celého roka. Určite si prídeš nato svoje, či už máš rád futbal, Formulu F1, Melbourne Cup, rugby, kriket, a podobne.

Vysoká minimálna mzda

Austrália ponúka minimálnu hodinovú mzdu okolo $20.

Vynikajúca ázijská kuchyňa

Ak máš rád sushi a rôzne ázijské bistrá na Slovensku, určite sa priprav na to, že tu to bude 1000 krát chutnejšie a to nemusíš chodiť ani nikam do Ázie. Príval rôznych migrantov z celej Ázie do Austrálie priniesol veľmi pestrú a chutnú kuchyňu, ktorú musíš určite ochutnať.

Dobrý zákaznícky servis

Zákaznícky servis v Austrálii je úplne o niečom inom, ako sme my zvyknutí z domu. V obchode sa ťa predavačka milo opýta ako sa máš a aký si mal dnes deň, v reštaurácii ti čašníčka s úsmevom pekne vysvetlí aj celé menu, ak potrebuješ. Dokonca v niektorých predajniach funguje tzv. Price match, čo znamená, že ak nájdeš v inej konkurenčnej predajni daný požadovaný tovar v lepšej cene, dostaneš to za tú istú, alebo ešte aj so zľavou.

Verím, že Ti tento článok dal informácie, ktoré si hľadal. Ak sa ti článok páčil, nezabudni ho zdielať s kamošmi na sociálnych sietiach.