Väčšina škôl v Austrálii ti ponúka možnosť výberu denného, alebo večerného štúdia. Aké sú teda ich výhody a nevýhody?

Denné štúdium

Výhody – má intenzívnejšiu výučbu od 9tej rána do 2-3tej poobede. Väčšinou od pondelka do piatku. Niektoré školy majú jeden deň kratší, alebo ho nemajú vôbec. Lepšia príležitosť na vytvorenie pevnejších a lepších vzťahov s ostatnými spolužiakmi.

Nevýhody – časovo veľmi náročné. Horšie sa popri tejto výučbe hľadá práca. Hlavne, ak si chceš hľadať prácu na stavbách, gardening a tomu podobné práce. Keďže všetky tieto druhy prác sú počas dňa.

Večerné štúdium

Výhody – výučba je vo večerných hodinách od 5tej do 9-10tej večer a je menej časovo náročná. Máš väčšiu možnosť si nájsť dobre platenú prácu cez deň.

Nevýhody – kvalita výučby je trocha slabšia a nie je tak intenzívna, ako na dennom štúdiu. Väčšina zo spolužiakov sú dobití po celodennej práci, takže na hodinách len prežívajú. Ak budeš musieť po škole dlho cestovať naspäť domov, priprav sa na polnočné príchody do postele.

Verím, že Ti tento článok dal informácie, ktoré si hľadal. Ak sa ti článok páčil, nezabudni ho zdielať s kamošmi na sociálnych sietiach.