Život v ktorejkoľvek krajine na svete má to svoje “pre” a “proti”.  Ja som sa pred vyše 7 rokmi rozhodol pre Austráliu a naozaj neľutujem moje rozhodnutie.

1. Austrália

10 dôvodov prečo by si sa mal rozhodnúť pre Austráliu - Australia

Austrália. Už len pri vyslovení mena tejto krajiny sála exotika a dobrodružstvo. Je to miesto, ktoré láka hádam každého kto rád cestuje a spoznáva cudzie krajiny. V rámci študijno-pracovných pobytov, patrí Austrália v poslednej dobe medzi jednu z najobľúbenejších destinácií.

2. Pohodovosť a príjemnosť ľudí

10 dôvodov prečo by si sa mal rozhodnúť pre Austráliu-Pohodovost

Jednou z hlavných vecí, ktorou ťa táto krajina dostane, je pohodovosť a príjemnosť ľudí. Austrália je veľmi multikulturálna krajina, takže sa tu nebudeš cítiť ako úplný cudzinec a nikto ti to ani nedá nejako pocítiť. Spoznáš tu nespočetne veľa nových ľudí z rôznych kútov sveta a vytvoríš si kamarátstva na celý život.

3. Fauna a flóra

10 dôvodov prečo by si sa mal rozhodnúť pre Austráliu-Fauna a flora

Austrália má nádhernú faunu a flóru do ktorej sa zamiluje hádam naozaj každý.

4. Poloha Austrálie

10 dôvodov prečo by si sa mal rozhodnúť pre Austráliu-poloha Australie

Ak si vášnivý cestovateľ, tak polohu austrálskeho kontinentu veľmi oceníš. Ak už ale budeš „presýtený“ touto krajinou (čo pochybujem), budeš mať odtiaľto naozaj na skok na Nový Zéland, Tasmániu, Bali, Fiji, Filipíny, či na Havaj.

5. Teplé podnebie

10 dôvodov prečo by si sa mal rozhodnúť pre Austráliu-teple podnebie

Ďalšou vecou, ktorou ťa táto krajina určite poteší, je skoro 8 mesačné teplé počasie (v niektorých častiach Austrálie dokonca celoročne teplé podnebie), a strávenie Vianočných sviatkov a Nového roka v žapkách niekde na pláži. Kto by toto nechcel zažiť?!

6. Veľa športových aktivít

10 dôvodov prečo by si sa mal rozhodnúť pre Austráliu-sport

Austrálčania žijú športom. Radi behávajú, venujú sa posilňovaniu a rôznym druhom športov ako rugby, kriket a podobne. Krajina je doslova rajom pre surferov a iných vodných nadšencov. Ak ťa ale voda, pláže a iné športy prestanú baviť a budeš potrebovať trocha prevetrať myšlienky, tak počas zimných mesiacov jún, júl a august si môžeš skočiť zalyžovať do Snowy Mountains.

7. Pláže a národné parky

10 dôvodov prečo by si sa mal rozhodnúť pre Austráliu-plaze a narodne parky

Pobrežie Austrálie má viac ako 7000 pláži a množstvo národných parkov po celom ostrove, takže počas voľna sa tu určite nudiť nebudeš.

8. Zaujímavé zvieratká

10 dôvodov prečo by si sa mal rozhodnúť pre Austráliu-zvierata v Australii

Hovorí sa síce, že tu žije 8 z 10 najnebezpečnejších zvierat, ktoré ťa môžu zabiť, ale tak za ten risk to stojí, nie?! Nemusíš sa ničoho báť! Ja som doteraz na žiadne z týchto nenatrafil. Austrália má aj veľa milých zvieratok ako sú medvedíky koala a nespočetné množstvo rôznych kengúr po celom ostrove. Takže sa máš určite načo tešiť.

9. Multikulturálna krajina

10 dôvodov prečo by si sa mal rozhodnúť pre Austráliu-multikulturalna krajina

Ako som už spomínal vyššie, krajina je plná cudzincov. Hlavne vo veľkých mestách ako je Sydney, Melbourne, Brisbane či Perth, je skoro každý druhý človek na ulici turista, alebo zahraničný študent. Človek má niekedy až problém počuť angličtinu. Takže sa tu vôbec nemusíš obávať, že ťa niekto nebude chcieť rozumieť. Ľudia sú tu veľmi ohľaduplní a snažia sa pomôcť a pochopiť, aj toho čo má úplne slabú angličtinu.

10. Austrálsky životný štýl

10 dôvodov prečo by si sa mal rozhodnúť pre Austráliu-zivotny styl

Presne toto je bod, prečo som v tejto krajine už tak dlho. Životný štýl v Austrálii je oveľa voľnejší a menej stresujúci než ten, v ako žijeme my v Európe. Niekedy má človek až pocit, že sa cíti celý čas ako na dovolenke.

Verím, že Ti tento článok dal informácie, ktoré si hľadal. Ak sa ti článok páčil, nezabudni ho zdielať s kamošmi na sociálnych sietiach.