Čo s nadbytočnými vecami a zvyškom batožiny? Predať? Poslať?

Veľakrát, ani nezáleží na tom ako je človek niekde dlho. Aj tak sa mu veci nahromadia, akoby tam žil niekoľko rokov. Čo teda s nimi?

Máš 4 možnosti pomocou ktorých, by si sa mal všetkého určite zbaviť.

1. Žiješ v Austrálii naozaj XY rokov a máš toho neskutočne veľa

Pred rokmi si sa presťahoval do nezariadeného bytu, do ktorého si musel všetko nakúpiť a teraz nevieš čo stým? Jasné, niečo z toho môžeš popredávať, ale nemá to už tak veľkú finančnú, ako osobnú hodnotu pre teba, však?

Bez obáv, fungujú tu lodné prepravné spoločnosti, cez ktoré si vieš všetko objednať a nechať poslať do Európy, buď celý kontajner, paletu, alebo len zopár boxov.

Pozri ako to presne funguje cez túto spoločnosť: Seven Seas Worlwide

2. Začínaš sa baliť a zistil si, že máš nadváhu ako na ďalšie 2 kufre

Stáva sa to úplne každému. Aj po zopár mesiacoch na študentských vízach, má človek zrazu o zopár kíl naviac v batožine, hoc za tie mesiace pomaly nekúpil ani len jedno nové tričko.

Pre takéto prípady tu práve fungujú menšie spoločnosti, ktoré pomocou veľkých lodných prepravných posielajú balíky a iné veci po celom svete.

O tých najlacnejších a najobľúbenejších prepravných spoločnostiach sa dočítaš tu.

3. Podaruj veci nováčikom začínajúcim v Austrálii

Čo vie viac človeka potešiť, ako byť obdarovaný, resp. byť ten čo vie obdarovať a pomôcť iným v ich začiatkoch? Je to naozaj skutočne krásne gesto a ak sa nato cítiš a vieš, že niečo z tých tvojich haraburdier vie niekomu pri jeho začiatkoch v cudzine uľahčiť život, urob to! Zaves to na stránku tvojej komunity napr. na našu facebookovú skupinu a uvidíš. Ak to skutočne nikto nebude chcieť, ani len zadarmo, tak to môžeš s kľudným srdcom vyhodiť pred dom, ako to robí 80% Austrálčanov.

4. Predaj zvyšok na GumTree alebo Ebay

Ťahať to domov nechceš a podarovať tiež nie?! Predaj to buď na GumTree, alebo Ebay a máš to z krku.

Verím, že Ti tento článok dal informácie, ktoré si hľadal. Ak sa ti článok páčil, nezabudni ho zdielať s kamošmi na sociálnych sietiach.