Kedy je najlepšie priletieť do Austrálie? Závisí od toho, či sa sem chystáš len na zopár týždňov ako turista, alebo na dlhšie študijno/pracovné obdobie.

Ak sem teda chceš prísť na turistické víza, popozerať túto nádhernú krajinu, odporúčam prísť v období medzi októbrom až aprílom, keď je na Slovensku ešte zima. Tu je vtedy príjemné letné počasie, vhodné na cestovanie.

Ako si vybavíš turistické víza nájdeš tu.

Ak sa sem chystáš na študentské, alebo Work and Holiday víza, je to viac menej na tebe kedy sem pricestuješ. Aj keď prísť sem v chladnejšom období od mája do septembra nie je nič moc a pláže si veľmi neužiješ, zato budeš mať väčšiu šancu si nájsť rýchlejšie prácu a lacnejšie ubytovanie než počas hlavnej letnej sezóny. V tomto čase tu je menší pohyb turistov a študentov.

Ale neplatí to úplne na 100%. Čím viac sú podniky busy počas sezóny, tým väčší nábor ľudí robia, takže ak ťa to časovo netlačí, skús si príchod do Austrálie naplánovať na začiatok sezóny. Čo je okolo Októbra/Novembra.

Chceš vedieť ako sa úspešne dostať do Austrálie? Prečítaj si týchto 7 krokov ako máš ísť na to.

Verím, že Ti tento článok dal informácie, ktoré si hľadal. Ak sa ti článok páčil, nezabudni ho zdielať s kamošmi na sociálnych sietiach.