Ak sa chystáš domov na dovolenku a chceš využívať austrálsku platobnú kartu, poplatky sú u väčšiny bánk rovnaké. Či už budeš využívaš St.George Bank, Commonwealth Bank, alebo inú.

Aké sú teda tvoje možnosti výberu peňazí doma?

1. Travel money card

Niektoré banky ponúkajú aj zvýhodnené tzv. „travel money cards“ medzinárodné platobné karty s menšími poplatkami za platbu a výber v cudzine. Tak, ak ešte stíhaš pred odletom, skús sa vo svojej banke opýtať, či ju majú v ponuke a ako dlho musíš na ňu čakať.

Napríklad, v Commonwealth Bank ju vybavíš na počkanie, ale v St. George si budeš musieť počkať týždeň.

2. Výber hotovosti z austrálskej platobnej karty

Medzinárodný výber hotovosti z austrálskej platobnej karty vychádza na $5.00 plus 3.00% z hodnoty výberu. Osobne som vyberal na Slovensku už niekoľko krát a väčšinou sa mi viacej oplatilo jednorázovo vo väčších čiastkach.

TIP: Pred cestou domov, nezabudni svojej banke oznámiť, že kam cestuješ a v ktorých krajinách budeš svoju platobnú kartu využívať. Vyhneš sa tak nechceným komplikáciám, ak by si banka myslela, že tie transakcie sú falošné a pod. Môžeš to buď oznámiť osobne v niektorej z pobočiek tvojej banky, alebo jednoducho to zadať cez tvoju mobilnú appku.

3. Prevod peňazí na slovenský/český účet

Ak sa chceš úplne vyhnúť týmto poplatkom za výbery z bankomatu na Slovensku či v Čechách cez austrálsku kartu, využi niektorú z týchto možností a peniaze si priamo prepošli na svoj, alebo iný slovenský účet:

CurrencyFair
TransferWise
OzForex
HiFx

Je to rýchle, lacné a bezpečné posielanie peňazí, ktorým neplatíš žiadne vysoké poplatky ako v bankách a hlavne ti ponúkajú „skutočný“ stredný kurz.

Pre viac informácii si kukni môj článok ako najlacnejšie posielať peniaze zo zahraničia domov.

Verím, že Ti tento článok dal informácie, ktoré si hľadal. Ak sa ti článok páčil, nezabudni ho zdielať s kamošmi na sociálnych sietiach.