Austrália je nádherná krajina, ktorá ti ponúka veľa možností cestovania, spoznávania nových kultúr a zdokonaľovania samého seba v novej krajine. Pre niektorých, ktorí sa takto rozhodli, im dala dokonca možnosť ju nazývať svojím novým domovom.

Rozhodnutie ostať žiť v Austrálii natrvalo musí byť ťažké, ale ako budú roky utekať, budeš sa pri týchto ľuďoch viac a viac cítiť ako doma a dokonale si užívať zvláštnosť a jedinečnosť tejto krajiny. Predtým, než si to poriadne uvedomíš, budeš ako jeden z miestnych.

13 vecí, podľa ktorých vieš, že si sa stal kultúrne Austrálčanom

1. Nevieš presne kedy sa to u teba zmenilo, ale začal si ju volať „Straya“. Predtým, si sa stále snažil použiť „Austrália sem“ a „Austrália tam“. Teraz to už je „Straya“ alebo len „AU“.

2. Akceptoval si výrazy „yeah a nah“ ako super jednoduchú odpoveď, keď potrebuješ odpovedať na otázku „yes“ alebo „no“. Prečo si to teda komplikovať, nie?! Keď, aj tak viac ako polovica ľudí v tvojom austrálskom kolektíve odpovedá „yeah“ alebo „nah“.

3. Nie len že si začal jesť Vegemite s toustovým chlebom, ale už dokonca rozumieš umeniu, ako ho správne natrieť na chleba tenkou vrstvou tak, aby si to dokázal celé zjesť.

Predtým, si nedokázal Vegemite ani len cítiť a teraz si na ňom pochutnávaš.

4. Počas letných dní máš na chodidlách opálené čiarky podľa šľapiek.

5. Na kempovačkách si začal strašiť nových turistov príbehmi o Drop Bears (veľké medvedíky koala, ktoré napádajú ľudí).

6. Slovný výraz „No worries“ používaš skoro v každej vete a nie len pri rozhovore v angličtine.

7. Uvedomil si si, že povysávať auto od toho všetkého nanoseného piesku z pláže je ako „mission impossible“ a zaberie to aj pol dňa. Ale každopádne, tie plážové výlety stále stoja zato.

8. S úsmevom na tvári môžeš povedať, že austrálsky koláč Pavlova pokrytý čerstvým krémom a ovocím, je tvoj nový obľúbený dezert. Hejže?!

9. Zožerieš aj dva-tri taniere thajského jedla každý mesiac. Thajská kuchyňa je zrazu pre teba jedna z najobľúbenejších a vďaka bohu kvôli nej nemusíš cestovať až do Thajska.

10. Biele papagáje Cockatoos padli u teba na spodnú hranicu „najúžasnejších exotických zvierat“ celkovo.

Sú milé, ale vrieskajú!

11. Oslovenie „Mate“ sa ti natoľko začalo páčiť, že ho používaš už aj ty na všetkých, bez ohľadu na národnosť či pohlavie.

12. Keď niekto pri tebe kričí „Aussie! Aussie! Aussie!“ ty inštinktívne vrieskaš „Oi! Oi! Oi!“

13. Vieš správne použiť v Aussie angličtine „thongs“ (žabky) a „tongs“ (kliešte).

Napadajú ťa ešte nejaké iné zaujímavé veci, čím si zapadol do tejto austrálskej komunity? Napíš nám do komentu.

Verím, že Ti tento článok dal informácie, ktoré si hľadal. Ak sa ti článok páčil, nezabudni ho zdielať s kamošmi na sociálnych sietiach.