Agentúry ponúkajú štúdium v rôznych mestách Austrálie. Medzi najobľúbenejšie mestá patria Sydney, Melbourne, Perth, Brisbane. Ja som si pred viac ako 7 rokmi zvolil Sydney a až na ten hrozný traffic v meste, by som to nemenil. Mesto mi naozaj sadlo.

Ktoré mesto si teda vybrať?

Každý ti povie, že to najkrajšie mesto na život v Austrálii je práve to, v ktorom momentálne žije, respektíve žil. Austrália, je tak nádherná, že každé a jedno mesto či miesto, má to svoje čaro. Závisí skutočne od toho aký si človek, čo ťa napĺňa a čo očakávaš od daného miesta.

“Veľký faktor taktiež zohráva, na aký typ víz sa sem chystáš. Škôl je v každom meste kopec, ale čo sa týka konkrétnych pracovných pozícií, tak to je lepšie ak si dopredu pozisťuješ.”

Sydney

Aké mesto si vybrať v Austrálii-Sydney

– je nádherné, veľmi multikulturálne mesto. Považované väčšinou ľudí za hlavné mesto Austrálie. Mňa očarilo hneď počas prvých dní po mojom prílete. Nachádza sa tu okolo 30 mestských pláží, nádherné upravené parky, množstvo skvelých barov, klubov a veľa rôznych podujatí každý týždeň. Nudiť sa tu určite nebudeš. Mesto ponúka veľa pracovných možností od cleaningov, cez hospitality až po rôzne stavebnícke a kancelárske práce. Avšak, nie je až tak priemyselne založené, ako je napríklad práve Melbourne.

Melbourne

Aké mesto si vybrať v Austrálii-Melbourne

– druhé najväčšie mesto Austrálie. Veľmi príjemné a čisté mesto s trocha väčším nádychom európskej architektúry, než má Sydney. Mesto síce nemá toľko pláži, ale zato prekypuje naozaj mnohými inými podujatiami. Určite vieš ktoré myslím. Koná sa tam napríklad Australian Open, Formula 1, či svetovo známe dostihy Melbourne Cup. A ak by ti toho bolo málo, môžeš sa tam stále vyblázniť na niektorom z hudobných podujatí. V rámci pracovných možností je na tom podobne ako Sydney. Mesto ponúka veľa pozícií v hospitality, kanceláriách, na stavbách a veľa pracovných miest v priemysle. Navštívil som toto mesto už niekoľko krát a nebyť toho chladnejšieho podnebia, asi by som sa už dávno presťahoval.

Brisbane

Aké mesto si vybrať v Austrálii-Brisbane

– trocha menšie mestečko ako sú tieto dve predchádzajúce, a aj preto nepôsobí tak rušne a preľudnene. Nachádza sa na severo – východnej strane Austrálie, takže podnebie je tam skoro celoročne príjemné teplučké. V rámci práce je to trocha slabšie, ale nie je nemožné.

Perth

Aké mesto si vybrať v Austrálii-Perth

– najväčšie mesto na západnom pobreží Austrálie. Podobne ako Brisbane, oveľa menšie a tichšie mestečko s krásnou prírodou a teplým podnebím.

Verím, že Ti tento článok dal informácie, ktoré si hľadal. Ak sa ti článok páčil, nezabudni ho zdielať s kamošmi na sociálnych sietiach.