Austrália je v porovnaní s Európou veľmi drahá krajina. Hlavne, ak si to budeš stále všetko prepočítavať na eurá, tak sa ti z toho pekne zatočí hlava. Ceny majú prispôsobené tak, že to čo tu krvopotne zarobíš, to tu aj minieš. Ale, ak už tu budeš nejakú tú dobu a začneš pomaličky točiť austrálske doláre, nájdeš si cestičky kde a na čom sa dá nejaký ten dolár aj ušetriť.

Najväčšímy položkami v Austrálii sú ceny za ubytovanie, stravu a cestovanie. Samozrejme, to všetko závisí od toho kde budeš bývať a aj koľko budeš dochádzať do školy či do práce. Čím bližšie k centru mesta alebo k pláži, tým drahšie a tým menej necháš na cestovaní. Ak chceš ale bývať lacnejšie, musíš cestovať dlhšie a tým neprichádzaš len o viac peňazí na cestovnom, ale strácaš aj veľa zo svojho voľného času.

Ceny za potraviny sú veľmi podobné cenám u nás doma. Ak by som porovnal to čo doma zarábame, stým čo sa dá zarobiť tu, tak to výjde, že lacnejšie si nakúpiš dokonca tu. Ak nie si lenivý a vieš si navariť na 2-3 dni obedy dopredu, ušetríš ešte viac peňazí.

Benzín a nafta vychádza na oko skoro tak ako u nás (cca $1.2-$1.3 za liter). Avšak, ak pozrieš, aká je hodinová mzda u nás (okolo 3 eur) a aká je tu (okolo $17), tak tu to tankovanie až tak nebolí.

Austrália nie je práve tou najlacnejšou krajinou, ale všetko bude závisieť len od teba a hlavne od toho, aký životný štandard si nastavíš. Dá sa tu žiť pohodlne a užívať si život lepšie ako doma, aj keď nebudeš zarábať práve tisíce mesačne.

Aké sú náklady na život v Austrálii sa dočítaš v tomto článku.

Ako a načom sa dá v Austrálii ušetriť sa dočítaš tu.

Verím, že Ti tento článok dal informácie, ktoré si hľadal. Ak sa ti článok páčil, nezabudni ho zdielať s kamošmi na sociálnych sietiach.