Čo je CurrencyFair?

Život v Austrálii - CurrencyFair

CurrencyFair je jednou z ďalších spoločností využívajúcich Peer-to-peer (P2P) technológiu posielania peňazí. Tým zaručuje oveľa lacnejší prevod peňazí než banky, alebo podobné služby. CurrencyFair odhaduje, že vďaka tejto metóde P2P, môže ušetriť svojim zákazníkom až 90% pri výmene peňazí.

Výmenné kurzy CurrencyFair

CurrencyFair využíva systém P2P, v ktorom sa tvoja mena zamieňa s menou iných, ktorí ju chcú. Napríklad, ak si chceš preposlať svoje ťažko zarobené austrálske doláre domov a vymeniť ich za eurá, CurrencyFair nájde a spojí ľudí, ktorí potrebujú to isté, ale v opačnom smere. Tým jednotlivé meny ostávajú doma a výmena je lokálna.

Výmenou za tento transparentnejší systém, si CurrencyFair pridáva malý poplatok a maržu na každý prevod, ktorý je stále oveľa menší, než by mohli účtovať iné banky, alebo burzový makléri.

Pozri si video ako CurrencyFair presne funguje:

Aké meny sú k dispozícii pomocou CurrencyFair?

Austrálsky dolár, euro, dirham v Spojených arabských emirátoch, kanadský dolár, švajčiarsky frank, eská koruna, dánska koruna, libra šterlingov, izraelský šekel, japonský jen, thajský baht, singapurský dolár, hongkongský dolár, maďarský forint, nórska koruna, novozélandský dolár, poľský zlotý, švédska koruna, americký dolár, juhoafrický rand.

Kto môže použiť CurrencyFair?

CurrencyFair môže použiť naozaj každý. Je k dispozícii pre podniky aj pre jednotlivcov. CurrencyFair je naozaj užitočný pre rôzne skupiny ľudí, ako:

Medzinárodní študenti – život a štúdium v zahraničí je už takto drahý, tak prečo to ešte aj preplácať na poplatkoch a zlom výmennom kurze.

Majitelia nehnuteľností – ak vlastníš nehnuteľnosť niekde v zahraničí, alebo aj doma a zatiaľ žiješ niekde inde, musíš to nejako pravidelne splácať, nie? CurrencyFair ti môže ušetriť pri týchto prevodoch naozaj nemalé peniaze. Hlavne, ak to budeš splácať ešte zopár desiatok rokov.

Dôchodcovia – ak si na dôchodku a žiješ v zahraničí, je rozumné hľadať lacný spôsob výmeny peňazí, aby si si lepšie zachoval svoj peniaze z dôchodku.

Zahraniční pracovníci – ak pracuješ niekde v zahraničí a pravidelne posielaš peniaze cez banku späť domov rodine, CurrencyFair ti vie ušetriť veľa peňazí na poplatkoch a na výmennom kurze.

Ako používať CurrencyFair?

Ako prvé si musíš založiť na ich webovej stránke účet. Je to zadarmo a veľmi jednoduché. Trvá to zopár minút. Ďalším krokom je overenie tvojej identity a tvojej adresy, takže im budeš musieť preposlať dokumenty, ktorými si ťa vedia overiť kto si a kde momentálne bývaš.

Na založenie účtu na CurrencyFair klikaj tu.

Na overenie identity môžeš použiť:

  • cestovný pas,
  • vodičák,
  • iné ID (napr.občiansky)

Na overenie tvojej adresy môžeš doložiť:

  • výpis z účtu z banky s tvojou adresou,
  • výpis z tvojej platobnej karty s tvojou adresou,
  • rôzne účty za vodu, plyn, ktoré chodia na tvoju adresu
  • alebo nejaký papier z poisťovne

Následne CurrencyFair overí tvoje dokumenty, a ak ich hneď schváli môžeš začať svoj prvý prevod.

Posielanie peňazí pomocou CurrencyFair je naozaj nastavené veľmi jednoducho. Najprv si peniaze prepošleš na svoj nový účet na ich stránke, zmeníš na požadovanú menu v ktorej ich chceš ďalej preposlať a v poslednom kroku zadáš údaje cieľového účtu.

CurrencyFair má veľmi krátky čas spracovania jednotlivých prevodov. Pri prevode austrálskych dolárov na euro to bude trvať 1-2 pracovné dni pre CurrencyFair získať tvoj vklad a 1-2 pracovné dni na ich doručenie na požadovaný úćet.

Poplatok za tento typ transakcie by mal stáť približne 3 eurá. K dispozícii máš aj prioritné prevody, kde to bude trvať 0-1 prac.dní, ale výjde ťa to o niečo viac 8 eur.

Aké je minimum a maximum posielanej sumy?

Minimálne si môžeš poslať 8eur (alebo ekvivalent v tvojej mene) a žiaden limit pre maximálnu sumu prevodu.

Stále zvažuješ či máš využiť CurrencyFair alebo poslať peniaze cez banku? Osobne som CurrencyFair využil niekoľko krát a túto službu môžem naozaj len odporúčať. Veď vyskúšaj sám aké kurzy ti pri prevode peňazí poskytnú na ich webe. Klikaj tu.

Verím, že Ti tento článok dal informácie, ktoré si hľadal. Ak sa ti článok páčil, nezabudni ho zdielať s kamošmi na sociálnych sietiach.